Biegi wchodzące w skład Grand Prix Polski

Bieg pod górę ze startu wspólnego na asfaltowej drodze publicznej wyłączonej z ruchu na czas zawodów. Konkurencja techniką klasyczną zaliczana jest do Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach, konkurencja techniką dowolną odbywa się na zasadzie biegu towarzyszącego. Trasa zawodów prowadzi z przedmieść Pieszyc przez wieś Kamionki na szczyt Przełęczy Jugowskiej (810 m n.p.m.) w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Przez większość trasy zawodnicy biegną wśród gęstych i strzelistych drzew liściastych dających cień, chłód i schronienie przed wiatrem. Tam, gdzie las przerzedza się, wspinaczkę nagradzają piękne widoki. Bieg organizowany jest po raz szósty i tradycyjnie inauguruje Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach.

Biegi parami na dystansie 200 m techniką dowolną to najbardziej widowiskowa, dynamiczna i wciągająca forma rywalizacji na nartorolkach, która niemal zawsze odbywa się w ramach Pucharu Świata i Mistrzostw Świata FIS. KO Sprinty Dzierżoniów po raz pierwszy odbyły się w 2019 roku i były pierwszą okazją dla amatorów do rywalizacji w tej konkurencji w historii polskiego współzawodnictwa na asfalcie. Zawody odbywają się w sobotnie popołudnie na zamkniętej drodze w centrum Dzierżoniowa przy asyście publiczności.

Bieg na dłuższym dystansie, którego nigdy nie brakuje w rywalizacji Pucharu Świata FIS, jest również organizowany w ramach Grand Prix Polski na nartorolkach. Zawody prowadzone są na płaskiej trasie o długości 2,7 km, którą pokonuje się wahadłowo. Przez większość trasy zawodnikom towarzyszą widoki na panoramę Gór Sowich. Konkurencja techniką dowolną zaliczana jest do Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach, konkurencja techniką klasyczną odbywa się na zasadzie biegu towarzyszącego.