Pętla Sowiogórska 2022

W tych zawodach wyzwaniem jest dystans. Profil trasy jest niemal zupełnie płaski. Uczestnicy rywalizują na łącznym dystansie 25 km. Bieg jest finałem Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach.

Bieg na dłuższym dystansie, którego nigdy nie brakuje w rywalizacji Pucharu Świata FIS, jest również organizowany w ramach Grand Prix Polski na nartorolkach. Zawody prowadzone są na płaskiej trasie o długości 2,7 km, którą pokonuje się wahadłowo. Przez większość trasy zawodnikom towarzyszą widoki na panoramę Gór Sowich. Konkurencja techniką dowolną zaliczana jest do Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach, konkurencja techniką klasyczną odbywa się na zasadzie biegu towarzyszącego.

Data Godzina startu dystans Charakter Forma startu
31.07.2022 10:00 25 km wahadłowo na odc. 2,7 km
teren płaski
wspólny

Pętla SowiogórskaKonkurencje

bieg techniką dowolną - bieg główny, którego wynik zaliczany jest do klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski

bieg techniką klasyczną - bieg towarzyszący, odbywa się poza klasyfikacją Grand Prix Polski

ZAPISZ SIĘ

Trasa zawodów

Drukuj

Pętla Sowiogórska - mapa poglądowa

Pobierz mapę trasy Pętli Sowiogórskiej w formacie PDF

Sposób przeprowadzenia zawodów i trasa

Zawody odbywają się na praktycznie płaskiej trasie, szerokiej i z doskonałą asfaltową nawierzchnią. Zawodnicy ścigają się na tzw. wahadle. Uczestnik po starcie pokonuje ok. 2,7 km, po czym na wysokości przystanku autobusowego, w wyznaczonym miejscu, zawraca i tą samą drogą wraca do punktu nawrotu zlokalizowanego tuż przy starcie / mecie. W ten sposób pokonuje jedno okrążenie. Aby ukończyć bieg należy w ten sposób pokonać cztery okrążenia, a kończąc piąte okrążenie skierować się do mety.

Uczestnicy zobowiązani są pokonywać trasę prawym pasem jezdni i korzystać z lewego pasa tylko na czas wyprzedzania innych Uczestników Zawodów, pod warunkiem, że przejazd Uczestnika na lewy pas nie spowoduje konieczności zwolnienia lub zmiany kierunku jazdy przez innych Uczestników zawodów poruszających się w przeciwnym kierunku.

Warunkiem sklasyfikowania Uczestnika jest pokonanie przez niego pięciu pętli wyznaczonej trasy zawodów i przebiegnięcie przez wszystkie punkty kontrolne trasy. Zawodnicy zobowiązani są do samodzielnego liczenia pokonanych pętli.

Start do zawodów jest wspólny w każdej z konkurencji. Zawody odbywają się zgodnie z Regulaminem Grand Prix Polski 2022 w biegach na nartorolkach. W pierwszej kolejności startują razem zawodnicy biegnący techniką dowolną. Po nich po przerwie 3 minut startują razem zawodnicy biegnący techniką klasyczną. Pomiar czasu jest brutto i liczony od sygnału startu do momentu przecięcia przez Uczestnika linii końcowej - mety zawodów.

Pętla Sowiogórska

Program

  • 8:45 - 9:00 - zapisy w biurze zawodów
  • 8:45 - 9:30 - weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
  • 10:00 - start do biegu na nartorolkach techniką dowolną
  • 10:03 - start do biegu na nartorolkach techniką klasyczną
  • 13:30 - rozpoczęcie dekoracji

Dekoracje odbędą się po ukończeniu zawodów przez wszystkich uczestników biegu niedaleko startu zawodów przed wejściem do Restauracji WARS.

 

ZAPISZ SIĘ

Biuro zawodów i start

GODZINY PRACY KOORDYNATY
8:45-9:30 N50.713740, E16.590091

Biuro zawodów znajduje się w bezpośredniej bliskości punktu startu i mety w Pieszycach na ul. Bielawskiej na wysokości przedsiębiorstwa ECO Sp. z o.o.

Drukuj
Usytowanie startu i biura zawodów Pętli Sowiogórskiej
 

Parkowanie

Sugerujemy zawodnikom pozostawienie samochodów przy Biedronce w odległości 350 m od startu oraz przed pobliskimi sklepami. Niedziela jest wolna od handlu, miejsca te będą puste. Kto się nie zmieści, może zaparkować samochód wzdłuż ul. Ogrodowej w Pieszycach.

Limity

Minimalny wiek zawodnika LIMIT CZASU NA UKOŃCZENIE ZAWODÓW 30 km limit zawodników na starcie
12 lat 150 minut 150

Opłata startowa

Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia do zawodów.

Termin zgłoszenia Wysokość opłaty startowej za udział tylko w PĘTLI SOWIOGÓRSKIEJ Łączna wysokość opłaty startowej za Uphill Gór Sowich i Pętlę Sowiogórską Łączna wysokość opłaty startowej za 3 biegi (Uphill Gór Sowich, KO Sprinty Dzierżoniów, Pętla Sowiogórska)
przez internet do 19.06.2022 75 zł 130 zł 170 zł
przez internet od 20.06.2022 do 28.07.2022 85 zł 150 zł 190 zł
osobiście w biurze zawodów 30-31.07.2022 100 zł 180 zł 230 zł

 

Opłatę należy wnieść gotówką w biurze zawodów przed odebraniem numeru startowego. Można również wpłacić ją wcześniej na rachunek bankowy Organizatora.

przejdź do płatności

Świadczenia dla zawodników

  • woda pitna w punkcie żywieniowym przy trasie zawodów
  • numer startowy z chipem
  • elektroniczny pomiar czasu
  • zabezpieczenie medyczne

Informacje organizacyjne

Punkt odżywczy

Jeden punkt odżywczy zlokalizowany jest przy trasie zawodów, co daje możliwość skorzystania z niego raz na 5 km. Na punkcie będą wydawane napoje ­ - woda i izotonik. Kończący bieg mogą pobrać wodę na punkcie za metą.

Depozyt

Nie ma depozytu, gdyż start i meta zawodów położone są w bezpośredniej bliskości parkingów. Zawodnicy zostawiają rzeczy na przebranie we własnych samochodach.

Dekoracje i zakończenie

Dekoracje odbędą się po zakończeniu zawodów i ogłoszeniu wyników nieoficjalnych na ul. Piastowskiej w Pieszycach przy wejściu prowadzącym w kierunku restauracji Wars. Planowana godzina rozpoczęcia dekoracji to 13:00. W wypadku zmian nowa godzina będzie ogłaszana przez speakera. Po tym odbędą się dekoracje w klasyfikacji Grand Prix Polski, planowana godzina to ok. 13:20.

 

 

ZAPISZ SIĘ

Partnerzy zawodów

Bielawska Grupa Motorsport Góry Sowie na cały rok Wielka Sowa
Organizatorzy i sponsorzy Grand Prix Polski