Uphill Gór Sowich 2022

Wymagający bieg z Pieszyc na Przełęcz Jugowską (810 m n.p.m.) na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m inauguruje w sobotnie przedpołudnie zmagania Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach.

Bieg pod górę ze startu wspólnego na asfaltowej drodze publicznej wyłączonej z ruchu na czas zawodów. Konkurencja techniką klasyczną zaliczana jest do Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach, konkurencja techniką dowolną odbywa się na zasadzie biegu towarzyszącego. Trasa zawodów prowadzi z przedmieść Pieszyc przez wieś Kamionki na szczyt Przełęczy Jugowskiej (810 m n.p.m.) w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Przez większość trasy zawodnicy biegną wśród gęstych i strzelistych drzew liściastych dających cień, chłód i schronienie przed wiatrem. Tam, gdzie las przerzedza się, wspinaczkę nagradzają piękne widoki. Bieg organizowany jest po raz szósty i tradycyjnie inauguruje Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach.

Data Godzina startu dystans Przewyższenie Wysokość startu / METY [npm] Forma startu
30.07.2022 10:30 9 km 425 m 385 m / 810 m wspólny

uphill gor sowich GPP 400pxKonkurencje

bieg techniką klasyczną - bieg główny, którego wynik zaliczany jest do klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski

bieg techniką dowolną - bieg towarzyszący, odbywa się poza klasyfikacją Grand Prix Polski

ZAPISZ SIĘ

Trasa zawodów

Drukuj

uphill gor sowich profil wysokosciowy 1120

Opis trasy

Trasa zawodów prowadzi po szerokiej, asfaltowej jezdni wyłączonej z ruchu pojazdów na czas zawodów. Stan asfaltu na pierwszych ponad 2 km trasy jest przeciętnej i dobrej jakości, występują liczne spękania, miejscami pojawiają się dziury. Pozostała część trasy, aż do mety, to asfalt o grubym ziarnie, droga bardzo dobrej jakości. Trasa w wiekszości prowadzi w lesie wśród wysokich drzew dających osłonę przed słońcem i wiatrem. Start biegu rozpoczyna się w Pieszycach Górnych na ul. Kościuszki. Zawodnicy biegną przez wieś Kamionki na Przełęcz Jugowską, gdzie kończy się wyścig.

Sposób przeprowadzenia zawodów

Start do zawodów jest wspólny w każdej z konkurencji. Zawody odbywają się zgodnie z Regulaminem Grand Prix Polski 2022 w biegach na nartorolkach. W pierwszej kolejności startują razem zawodnicy biegnący techniką klasyczną. Po nich po przerwie 5 minut startują razem zawodnicy biegnący techniką dowolną.

Program

 • 8:30 - 9:30 - zapisy w biurze zawodów
 • 8:30 - 10:00 - weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
 • 10:30 - start do biegu na nartorolkach techniką klasyczną
 • 10:35 - start do biegu na nartorolkach techniką dowolną
 • 12:30 - rozpoczęcie dekoracji
 • ok. 13:00 - rozpoczęcie zwożenia zawodników do punktu startu

Dekoracje odbędą się po ukończeniu biegu przez wszystkich zawodników na Przełęczy Jugowskiej w bezpośredniej bliskości mety.

zapisz się

Biuro zawodów i start

GODZINY PRACY KOORDYNATY
8:30-10:00 N50.689244, E16.551926

Biuro zawodów znajduje się na parkingu w Pieszycach Górnych przy ul. Kopernika w okolicy końca zabudowań po lewej stronie drogi. Start zlokalizowany jest na drodze przy wjeździe na parking.

Drukuj
Uphill Gór Sowich - start i biuro zawodów - mapa sytuacyjna
 

Parkowanie

Do dyspozycji zawodników jest parking gruntowy mogący pomieścić kilkadziesiąt samochodów. Parking zlokalizowany jest przy starcie, a wjazd odbywa się bezpośrednio z drogi prowadzącej z Pieszyc na Przełęcz Jugowską, na której zawodnicy będą rywalizować.

Limity

Minimalny wiek zawodnika LIMIT CZASU NA UKOŃCZENIE ZAWODÓW limit zawodników na starcie
12 lat 90 minut 150

Opłata startowa

Wysokość opłaty startowej uzależniona jest od terminu zgłoszenia do zawodów.

Termin zgłoszenia Wysokość opłaty startowej za udział tylko w Uphillu Gór Sowich Łączna wysokość opłaty startowej za Uphill Gór Sowich i Pętlę Sowiogórską Łączna wysokość opłaty startowej za 3 biegi (Uphill Gór Sowich, Sprinty w Dzierżoniowie, Pętla Sowiogórska)
przez internet do 19.06.2022 75 zł 130 zł 170 zł
przez internet od 20.06.2022 do 28.07.2022 85 zł 150 zł 190 zł
osobiście w biurze zawodów 30.07.2022 100 zł 180 zł 230 zł

 

Opłatę należy wnieść gotówką w biurze zawodów przed odebraniem numeru startowego. Można również wpłacić ją wcześniej na rachunek bankowy Organizatora.

przejdź do płatności

Świadczenia dla zawodników

 • woda pitna na mecie
 • numer startowy
 • czip pomiaru czasu
 • elektroniczny pomiar czasu
 • zabezpieczenie medyczne
 • przewiezienie rzeczy uczestnika ze startu na metę,
 • przewiezienie uczestników po zakończeniu imprezy z mety na start.

Informacje organizacyjne

Punkt odżywczy

Uczestnicy biegu mogą skorzystać z wody pitnej na mecie zawodów.

Depozyt

Zawodnicy mogą przekazać organizatorowi rzeczy zapakowane w swoich torbach do przewiezienia na metę. Zalecamy przygotowanie ubrań i butów do pełnego przebrania się. Meta zawodów znajduje się na wysokości 810 m n.p.m. i może tam być dużo chłodniej niż na starcie, a pomiędzy finiszem zawodnika, dekoracjami i zwiezieniem uczestników zawodów na parking, mogą minąć nawet 2 godziny.

Odjazd samochodu z depozytem na metę planowany jest na 10:15. Organizator nie bierze odpowiedzialności za przekazane rzeczy.

Dekoracje i zakończenie

Dekoracje odbędą się przy mecie zawodów na Przełęczy Jugowskiej po zakończeniu biegu i ogłoszeniu wyników nieoficjalnych. Planowana godzina rozpoczęcia dekoracji to około 12:30.
Jeśli program miałby się zmienić, będzie ogłaszany przez speakera. Dekoracje prowadzone będą zgodnie z regulaminem Grand Prix Polski w każdej konkurencji osobno dla kobiet i mężczyzn open oraz w kategoriach wiekowych.

Transport z mety na parking

Po dekoracjach zawodnicy, którzy nie dysponują swoim transportem, zostaną zwiezieni autobusem organizatora na parking. Szacowana godzina odjazdu to 13:00 - 13:15. Czas odjazdu będzie komunikowany przez speakera.

Rekordy trasy

technika klasyczna

Marcelina Wojtyła (2021) - 00:39:27, Paweł Klisz (2019) - 00:32:15

dowolnie

Aleksandra Ciepiela (2018) - 00:41:08, Tomasz Kałużny (2017) - 00:30:34

ZAPISZ SIĘ

Partnerzy zawodów

Bielawska Grupa Motorsport Góry Sowie na cały rok Wielka Sowa
Organizatorzy i sponsorzy Grand Prix Polski