Informacje dla uczestników zawodów

Zbiór ważnych informacji dla uczestników zawodów, w tym o zapisach, pracy biura zawodów, numerach startowych, czy zasadach startu w więcej niż jednym biegu podczas jednego weekendu.

Zapisy

Zapisy do zawodów prowadzone są przez internet do czwartku poprzedzającego weekend startów. Apelujemy do uczestników o zapisywanie się przez internet (opłaty można dokonać w gotówce na miejscu), dzięki czemu czas obsługi w biurze zawodów się znacznie skróci, a zawodnik otrzyma zniżkę w opłacie startowej. Kto nie zapisze się przez internet, może dokonać rejestracji na miejscu nie później niż na godzinę przed startem pierwszej grupy zawodników.

Start w więcej niż jednym biegu

Zawodnicy biorący udział w więcej niż jednym biegu dokonują jednej odprawy w biurze zawodów w sobotę rano. Po sobotnim starcie w Uphillu Gór Sowich zachowują numer startowy z chipem i korzystają z niego ponownie podczas startu w KO Sprintach Dzierżoniów i Pętli Sowiogórskiej. W skrócie: jeden numer startowy obowiązuje podczas trzech biegów.

Uwaga 1! Wszyscy zawodnicy startujący w KO Sprintach Dzierżoniów proszeni są o stawienie się przed biegiem w biurze zawodów w celu potwierdzenia udziału i przedstawienia nartorolek do kontroli technicznej.

Uwaga 2! W wypadku startu w niedzielę inną techniką niż w sobotę (zmiana konkurencji w stosunku do soboty), należy w niedzielę przed startem w biurze zawodów ponowić kontrolę techniczną sprzętu. Kontroli technicznej należy dokonać przy każdej zmianie nartorolek lub ich podzespołów. W niedzielę biuro zawodów jest czynne krótko. Kto będzie tego dnia załatwiał sprawy w biurze zawodów, proszony jest o przybycie około godziny 9:00 !

Formalności w biurze zawodów

Prosimy zawodników o wcześniejsze dokonywanie formalności w biurze zawodów. Osoby dokonujące opłaty startowej gotówką proszone są o przygotowanie odliczonych kwot. W okolicy biura zawodów nie ma gdzie rozmienić pieniędzy.

Wydawanie numerów startowych

Numery startowe wydawane są w biurze zawodów wraz z agrafkami umożliwia­jącymi przypięcie ich do odzieży. Wyposażone są w chipy niezbędne do pomiaru czasu.

Uwaga! Numer należy przypiąć z przodu w okolicach piersi lub żołądka, nie należy też go niczym zakrywać. Niepoprawne umiejscowienie numeru startowego może uniemożliwić odczyt chipa, przez co zawodnik nie zostanie sklasyfikowany w zawodach.

instrukcja montowania nr startowego

Organizatorzy i sponsorzy Grand Prix Polski