O Grand Prix Polski na nartorolkach

Czym jest Grand Prix Polski, jakie są zasady jego rozgrywania i jakie biegi wchodzą w skład tego trójboju. Dowiedz się więcej o kategoriach wiekowych, dla kogo jest ta impreza i jakie nagrody przewidziane są dla najlepszych.

Grand Prix Polski na nartorolkach to mini cykl trzech nartorolkowych biegów - swoisty trójbój - odbywających się w jeden weekend w Górach Sowich. Dystanse i charakter zawodów zostały tak przygotowane, aby stworzyć kopię sesji Pucharu Świata FIS na nartorolkach. Pierwsze Grand Prix Polski odbyło się w Pieszycach i Dzierżoniowie w 2019 roku. Prestiżową nagrodę - Grand Prix - jak też opinię najbardziej wszechstronnych sportowców na nartorolkach, zdobędą zawodniczki i zawodnicy, którzy osiągną najlepsze wyniki w Uphillu Gór Sowich CT, Sprintach Dzierżoniów F i Pętli Sowiogórskiej F.

Grand Prix Polski na nartorolkach to impreza otwarta, mogą w niej brać udział zawodnicy i zawodniczki zrzeszeni w związkach narciarskich, jak też niezrzeszeni amatorzy. To wydarzenie jest dostępne dla każdego, kto ma nartorolki i czuje chęć oraz gotowość do startu.

Grand Prix Polski na nartorolkach to

Biegi wchodzące w skład Grand Prix Polski

W skład nartorolkowego Grand Prix Polski wchodzą trzy biegi, których charakter i dystanse odpowiadają zawodom rozgrywanym niemal w każdej sesji Pucharu Świata FIS na nartorolkach. Są wśród nich wymagający bieg pod górę, dynamiczne, widowiskowe i wciągające publiczność jak też zawodników knock-out sprinty, jak też bieg o łagodnym profilu na dłuższym dystansie.

Szczegółowe informacje, o biegach wchodzących w skład Grand Prix Polski znajdziesz w dziale Biegi w menu głównym.

Uwaga! Do klasyfikacji Grand Prix Polski zaliczane są starty tylko w konkretnych konkurencjach wyżej wymienionych biegów. By być sklasyfikowanym w GP Polski należy wystartować w biegu techniką klasyczną w ramach Uphillu Gór Sowich, w Sprintach Dzierżoniów - te tylko odbywają się techniką dowolną i Pętli Sowiogórskiej - techniką dowolną.

Kategorie i klasyfikacje

W Grand Prix Polski prowadzona jest osobna klasyfikacja open dla kobiet i mężczyzn, jak też w kategoriach wiekowych:

mężczyźni kobiety
M0 - w wieku od 12 do 15 lat K0 - w wieku od 12 do 15 lat
M1 - w wieku od 16 do 19 lat K1 - w wieku od 16 do 19 lat
M2 - w wieku od 20 do 29 lat K2 - w wieku od 20 do 29 lat
M3 - w wieku od 30 do 39 lat K3 - w wieku od 30 do 39 lat
M4 - w wieku od 40 do 49 lat K4 - w wieku od 40 do 49 lat
M5 - w wieku od 50 do 59 lat K5 - w wieku od 50 do 59 lat
M6 - w wieku od 60 do 69 lat K6 - w wieku od 60 do 69 lat
M7 - w wieku 70 lat i starsi K7 - w wieku 70 lat i starsze

 

Przy każdym starcie uczestnicy otrzymują punkty za uzyskane miejsca zgodnie z tabelą publikowaną w Regulaminie Grand Prix Polski na nartorolkach. Kto zdobędzie najwyższą ich liczbę, będzie zwycięzcą GP Polski.

Nagrody i dekoracje

Dekoracje w klasyfikacji końcowej Grand Prix Polski odbędą się w niedzielę 31.07.2022 r. w Pieszycach przed Restauracją Wars, bezpośrednio po dekoracjach w zawodach Pętla Sowiogórska.

Pierwszych pięć kobiet i pierwszych pięciu mężczyzn w klasyfikacjach open otrzymują statuetki oraz nagrody rzeczowe.

Nagrody finansowe

Pierwsze trzy kobiety i pierwszych trzech mężczyzn w klasyfikacjach open otrzymują nagrody finansowe w wysokości:

  • za I miejsce - 1000 zł
  • za II miejsce - 600 zł
  • za III miejsce - 400 zł

Pierwsze trzy kobiety i pierwszych trzech mężczyzn w każdej kategorii wiekowej otrzymują dyplomy.

Kto może wziąć udział?

Impreza jest otwarta dla wszystkich, do startu zapraszamy zawodników z Polski i zagranicy, zrzeszonych w krajowych związkach sportowych narciarskich i biathlonu oraz niezrzeszonych. Zaawansowanych i początkujących. To impreza dla każdego entuzjasty nartorolek sportowych.

Jak się zapisać?

Nie prowadzimy osobnych zapisów do Grand Prix Polski. Wystarczy, że dokonasz zgłoszenia do wszystkich trzech biegów i w nich wystartujesz w konkurencjach zaliczanych do klasyfikacji Grand Prix. Jeśli zostaniesz sklasyfikowany w tych trzech zawodach, automatycznie znajdziesz się w klasyfikacji końcowej.

Zapisz się teraz

Sprzęt i kontrola techniczna

Uczestnicy biorący udział w zawodach Grand Prix Polski zobowiązani są do posiadania nartorolek wyposażonych w koła z czarnej gumy o dowolnej prędkości. W kategorii techniką klasyczną należy posługiwać się nartorolkami stworzonymi do biegania tą techniką, a w kategorii techniką dowolną można startować tylko na nartorolkach do techniki łyżwowej. Zawodnicy mają obowiązek przed startem przedstawić nartorolki do kontroli technicznej. Więcej na ten temat znajdziesz w dziale Sprzęt i kontrola techniczna.

 

Organizatorzy i sponsorzy Grand Prix Polski